تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
ثبت شرکت لهستان
زیر مانیتوری چوبی
انواع ترموستات.
تاريخ : 21 فروردين 1397 | 14:16 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

شما ممکن است یک کنترل دما بر روی یک دیوار در منزل خود داشته باشید تا سیستم گرمایشی را کنترل کنید اما اگر چه احتمالا در درجه های آن مشخص شده است، این یک دماسنج نیست. این یک ترموستات است، یک واژه مدرن بر اساس دو یونان باستان یونانی: thermo (به معنای گرما) و statos (یعنی ایستاده و با کلمات مانند stasis، status quo و stattic-meaning به همین ترتیب مرتبط است). ما می توانیم فقط از نام آن بگویم که یک ترموستات چیزی است که "گرما را یکسان نگه می دارد": زمانی که خانه ما خیلی سرد است، ترموستات به گرمایش سوئیچ می کند تا همه چیز به سرعت گرم شود؛ هنگامی که درجه حرارت به سطح ما تنظیم می شود، ترموستات گرما را خاموش می کند تا جوش ندهیم.
اجازه دهید فقط در مورد تفاوت تفاوت داشته باشیم: یک دماسنج چیزی است که دما را اندازه گیری می کند. یک ترموستات چیزی است که سعی دارد دما را حفظ کند (تقریبا همان را نگه دارد).

ترموستات وسيله اي مکانيکي براي نگه داشتن دماي يک محدوده مشخص است .اين وسيله بطور خودکار گرماي موتور را حدود 85 درجه نگه مي دارد .ترموستات‌ها در صنعت تاسيسات مکانيکي براي کنترل دماي آب و يا هوا در سيستم‌هاي ايجاد برودت و حرارت به کار مي‌روند . رادياتورها، ديگ‌ها و فن کويل‌ها عمومي ‌ترين دستگاههايي هستند که براي کنترل دما از ترموستات استفاده مي‌کنند. ترموستات به دو روش ديجيتال و آنالوگ توليد و در وب سايت دماپويا موجود مي باشد.

انواع ترموستات.ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *