تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
بازی
خرید گیفت کارت
دماپویا | متخصص در صنعت تاسیسات و تهویه مطبوع
تاريخ : 14 اسفند 1396 | 14:08 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

پس از ساخت و یاتعمیر سیستم تامین آب فردی باید آب

خالص از مواد زیان آور و ضد عفونی

پمپ ها باید برای حمل و نقل ارزیابی شوند

آب قابل شرب. پمپ در سیستم تامین آب فردی

باید ساخته شود و نصب شود تا مانع از آلودگی شود

ملت از ورود به آب آشامیدنی از طریق

واحد پمپ پمپ ها باید به چاهک و چاه آب بندی شوند

با مهر و موم تنگ آب پر شده است. پمپ ها باید طراحی شوند

حفظ اولیه و نصب شده است به طوری که دسترسی آماده طرفدار است

به قسمت پمپ کل مونتاژ برای تعمیرات متصل می شود.

محفظه پمپ.

اتاق پمپ یا محوطه

اطمینان در اطراف یک پمپ خوب باید تخلیه و محافظت شود

از انجماد با گرم کردن یا سایر وسایل تایید شده.

جایی که پمپ ها در زیرزمین نصب می شوند، چنین پمپ ها

باید بر روی یک بلوک یا قفسه نه کمتر از 18 نصب شود

اینچ (457 میلیمتر) بالای طبقه زیر زمین. خوب چاله ها

ممنوع است

تجهيزات تکميلي آبرساني.


ادامه ي مطلب

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 7 اسفند 1396 | 16:56 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

از تصفیه آب صنعتی به منظور کاهش هزینه و مهمتر کاهش مصرف آب استفاده می کنند که به عنوان مثال برای خنک کردن و شستشوی تجهیزات به کار می برند که کارکرد دستگاه های صنعی را بالا ببرند. یکی ازفرایندهایی که در تصفیه های آب صنعتی به کار می رود ازن زنی و الکترودیونیزاسیون است که به این شکل است که گاز ازن را به آب اضافه می کنند تا مواد موجود در آب حذف شود  در تصفیه آب صنعتی با تکنولوژی های پیشرفته برای فیلتر کردن آلاینده ها به روش فیلتراسیون مکانیکی مثل اسمز معکوس به طور گسترده به کار برده می شود. 

 آب تصفیه صنعتی برای جه چیز های مصرف می شوند؟


ادامه ي مطلب

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 5 اسفند 1396 | 16:13 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

می شود از آب فاضلاب های صنعتی استفاده کرد به این طریق که آب اینگونه فاضلاب ها را برای استفاده مجدد و همچنین کاهش هزینه و نیز برای صرفه جویی می شود با تصفیه آب صنعتی دماپویا این آب ها را تصفیه کرد. درون برخی از این فاضلاب ها اسید و فلزات سنگین و خطرناک وجود دارد که در تصفیه ای که در این فاضلاب ها انجام می شود با فیلتراسیون و خنثی سازی مواد درون فاضلاب ها از بین می رود که می شود از این آب در مصارف صنعتی استفاده کرد. حتی از این آب در داروسازی و و صنایع غذا سازی برای تولید محصولات می شود استفاده کرد که این آب به این شکل که مثلا برای خنک کردن تجهیزات که با این تجهیزات محصول تولید می شود استفاده می شود.

تصفیه آب صنعتی چیست؟


ادامه ي مطلب

امتیاز : 4


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 23 بهمن 1396 | 14:12 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

 ديگ آب گرم  Hot Water Boiler و يا  بويلر آبگرم، يک مخزن تحت فشار مي باشد که در آن سيال عامل تحت فشار، گرم شده و مورد استفاده قرار مي گيرد. آب به عنوان سيال عامل بيش تر بويلرها  با ظرفيت حرارتي بالا توان ذخيره انرژي مورد نياز را دارد و با قرار گرفتن آن در موتورخانه ساختمان مي توان گرمايش محيط را تامين کرد.ديگ هاي آبداغ نيز از انواع ديگر بويلر ها هستند که در فشار هاي بالاتر آب بالاي 100 درجه سانتي گراد توليد مي کنند ديگ هاي آبگرم در سه نوع جنس بدنه فولاد، چدن و استيل مي باشد . ديگ ها در انواع مختلف ديگ فولادي ، ديگ چدني ، ديگ بخار عمودي ، ديگ بخار افقي و ديگ روغن توليد و در وب سايت دماپويا موجود مي باشد

بويلر و ديگ.


ادامه ي مطلب

امتیاز : 4


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 23 بهمن 1396 | 14:01 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

بویلر و دیگ دما پویا کار جوشاندن را انجام می دهد و یک کلمه انگلیسی است که در کل عمل رساندن دما را انجام می دهد عموما بویلر دستگاهی است که فرآیند جوش آوردن و یا گرم کردن یک سیال را بر عهده دارد.  بویلر ها به این شکل کار می کنند که در اکثر بویلر ها احتراق داخلی حاصل از انواع سوخت های فسیلی در بخش کوره انجام می شود و به اجزای دیگر منتقل می شود. که جای اصطلاح بویلر در زبان فارسی به آن دیگ یا کوره می گویند.

یک بویلر دارای اجزای زیر است:

کوره: که در آن محفظه ای است برای احتراق که در آن واکنش شیمیایی سوختن مواد و تولید گاز های داغ صورت گیرد.

اتصالات و نازل ها: که در آن نصب تجهیزات و ورود و خروج روی بویلر قرار می گیرد.

پوسته: از پوسته برای نگه داری مواد گرم شونده ی داخل بویلر استفاده می شود

شاسی: برای نگه داری و تحمل وزن دستگاه از پایه یا شاسی استفاده می شود.

بویلر چگونه عمل می کند؟


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 23 بهمن 1396 | 12:05 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

تصفيه آب ايستاده.

تصفيه آب ايستاده به فرآيندي گفته مي شود که طي آن مواد شيمياي، آلايند، فلزات سنگين،گاز هاي معلق از آن حذف مي شود تا قابل آشاميدن يا مصرف کشاورزي گردد. اين دستگاه مجهز به خروجي آب سرد و آب ولرم تصفيه شده است و قابل استفاده جهت مصارف اداري مي باشد تصفيه به روش فيلتراسيون و برخي ديگر از روش اسمز معکوس براي تصفيه آب ايستاده استفاده مي کنند. تصفيه آب ايستاده به صورت تصفيه آب ايستاده مخزن دار توليد و در وب سايت دماپويا موجود مي باشد.


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 23 بهمن 1396 | 16:34 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

مردمی که زندگی شهر نشینی دارند باید بیشتر از افراد دیگر برای سلامتی خود تلاش کنند زیرا آلودگی بیش از اندازه آب و هوا و بیماری های ناشی از همین آلودگی ها در حال گسترس است. یکی از راه های پیشگیری از این نوع آلودگی ها تصفیه آب است که جز تصفیه در تصفیه خانه ها بهتر است که دو مرتیه عمل تصفیه آب در خانه ها هم انجام گیرد که تصفیه آب ایستاده دماپویا این عمل را با کیفیت بسیار بالا انجام می دهد که آب بسیار سالم و دارای اکسیژن بالا می شود. در تصفیه آب ایستاده دما پویا فرآیندی است که مواد شیمیایی و آلایندهای بیولوژی و فلزات سنگین را حذف می کند. تصفیه آب ایستاده دماپویا کار تقطیر و روش تصفیه غشایی و فیلتر تند ماسه ای و زلال سازی را انجام می دهد.

تصفيه آب ايستاده.


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 23 بهمن 1396 | 11:20 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

نکاتی که باید در هنگام خرید آبگرمکن باید به آن توجه کرد:

هنگام خرید آبگرمکن باید به چند نکات توجه کنیم و دما پویا این نکات را برایتان شرح می دهد تا هز خرید خود پشیمان نشوید:

ایمنی آبگرمکن

قطعا زمانی که برای خرید آبگرمکن به فروشگاه میرویم می خواهیم از ایمنی آبگرمکن خیالمان راحت باشد و از آن با خیال راحت استفاده کنیم و باید دقت کافی را داشته باشی که آبگرمکنی که می خریم جدا از اینکه سیستم ایمنی آن استاندارد لازم را داشته باشد دارای کلید حرارتی و شیر اطمینان نیز باشد.

به دوام و کیفیت آبگرمکن توجه کنید

برای شناسایی دوام و کیفیت آبگرمکن باید به نشان استاندارد ملی ثبت شده روی آبگرمکن ها باید توجه کرد داشتن این برچسب انرژی روی تمام آبگرمکن ها لازم و ضروری است

آبگرمکن متناسب با فضای خانه بخرید

همیشه موقع انتخاب آبگرمکن باید فضای خانه را در نظر بگیریم مثلا برای خانه هایی که آشپزخانه آن کوچک است ابگرمکن های خیلی بزرگ مناسب آن نیست و باید آبگرمکنی در نظر بگییریم که که جای خیلی کمتری را اشغال کند.

به فشار آب توجه کنید

با توجه به فشار آب محل زندگی باید آبگرمکنی انتخاب شود که اگر فشار آب کم است آبگرمکن فشارآب کمی بخواهد که برای فشار آب کم از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنند چون برای روشن کردن آبگرمکن هایی که با فشار آب کم هم کار می کنند فشار آب زیاد می خواهد.

اگر آب گرم فوری می خواهید که بلافاصله بعد از باز کردن شیر آب خیلی سریع آب گرم شود باید آبگرمکنی بخرید که آب در هنگام استفاده گرم شود که منتظر گرم شدن آب  نشویم.

اگر می خواهید که آبگرمکن برای مدت زیادی آب را گرم نگه دارد باید از آبگرمکن هایی استفاده کنیم که یا مخزن آن بزرگ باشد و یا آبگرمکن های دیواری با ظرفیت های حرارتی بالا تهیه کنیم.

و در آخر دماپویا اضافه می کند که بهتر است از آبگرمکن هایی که مصرف گاز آن ها کم است استفاده شود و آب گرم مورد نیاز را تامین کند که میزان مصرف گاز با برچسبی که روی آن ها وجود دارد مشخص می کند.

آبگرمکن.


ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 7 بهمن 1396 | 12:30 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

از پمپ کفکش و لجن کش دماپویا برای انتقال آب های صاف و آلوده و همچنین ناخالصی ها همچون شن و زباله و لجن و از این نوع امثال کارایی دارد. و در لاتین به آن eps می گویند. از نظر ظاهر پمپ کفکش و لجن کش را می توان به پرواننه بسته و پروانه نیمه باز تقسیم نمود. و با یک موتور الکتریکی که درون پمپ کفکش هست اول پمپ را به حرکت در می آورد و بعد انرژی جنبشی محرک برای انتقال سیال را به وجود می آورد.

کاربرد های پمپ کفکش عبارتند از: آبیاری باغها و گلخانها، انتقال آب از مخازن و استخرها، پمپاژ آب خانگی، انتقال سیالات مختلف در صنایع غذایی و دارویی، فوارههای حوض، تخلیه پس آبهای باران، پمپاژ آب صاف، تخلیه پساب های فاضلاب، تخلیه آب چاه و مخازن، پمپاژ دوغاب و مواد ساختمانی رقیق

اجزای تشکیل دهنده ی پمپ کف کش

پمپ کف کش شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی میباشد که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها بستگی دارد. در پمپ کف کش از آب بندی مکانیکی استفاده میشود تا آب به داخل موتور نفوذ نکند. 

پمپ کفکش و لجن کش چیست؟ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,

تاريخ : 7 بهمن 1396 | 11:54 | نویسنده : دماپویا | بازدید : 0

وظیفه پمپ سیرکولاتور ححرکت آب سردو گرم در سیستم تهویه است و معنی آن یعنی گردانیدن است. به صورت کلی منظور از پمپ سیرکولاتور پمپی است که وظیفه حرکت دادن و گردانید آب سرد و گرم در سیستم های تهویه و حرارت مرکزی ساختمان از محل تولید تا محل تبادل حرارت در سیستم های سرمایش و گرمایش بعهده دارند . این گونه پمپ ها در ساختمان های کوچک و متوسط استفاده می شود. پمپ سیرکولاتور دماپویا بعد از آنکه آب گرم را در دیگ حرارت مرکزی تامین کرد و آب سرد را سیکل تبرید چیلر و سیستم سرمایش تامین کرد. بنابراین وظیفه وظیفه حرکت دادن آب گرم یا آب سرد در لوله ها از موتورخانه و رادیاتور و فن کویل های هواساز را بر عهده ی سیرکولاتورهای دماپویا می باشد. معمولا از پمپ سیرکولاتور برای سیستم سرمایش و گرمایش در ساختمان کوچگ و متوسط دارای نو های مختلفی است از جمله نوع خطی و زمینی که دارای دور 1450 می باشد که دارای توان الکتریکی کمتری نسبت به باقی پمپ های آبرسانی می باشد. اصولا پمپ های سیرکولاتور فقط برای گردش آب سیستم سرمایش و گرمایش در مدار این تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند ، بنابراین اصطلاحا آب روی پروانه آنها سوار بوده و نیازی به دارابودن توانایی مکش آب از سطوح پایین تر (مانند پمپ های آبیاری و آبرسانی ) ندارند .


ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
گرمایشی,آبرسانی,تصفیه هوا,کولرگازی,پمپ,رادیاتور,